Hava Filtresi Değişimi

Motor filtresi motorun çalışması sırasında silindirlere alınan havayı süzmeye yarayan parçadır. Bir süre sonra havadaki partiküller motorun işlevini yapmasına engel olaracak derece de birikinti yapabilir. Bunun için yeni ve temiz hava filtresi kullanılması gerekir.

Motor filtresi bir çok araçta emme manifoldu girişinde bulunur. Aracınızın kilometresine göre hava filtresi değişimi gerçekleştirilir.

LAFY olarak uzman ekibimiz ile tüm marka ve model araçlarda hava filtresi değişimi gerçekleştiriyoruz.

Hava Filtresi Değişimi
Benzin Filtresi Değişimi

Benzin Filtresi Değişimi

Aracınızını motorunun temiz bir yakıtla çalışabilmesi için gerekli ve önemli bir parçadır. Temiz bir benzin filtresi aracınızın ömrünü uzatacaktır.

Benzin filtrenizi değiştirmediğiniz de aracınızın performansı etkilenebilir ve yakıt pompası arızası ortaya çıkabilir.Aracınız boş durumda çalışırken zorlanır ve motor zor çalışır.

Belirli periyodlarda aracınızın benzin filtresini değiştirmelisiniz. LAFY olarak uzman ekibimizle ile tüm araç modellerde benzin filtre değimini gerçekleştiriyoruz.

Yağ Filtresi Değişimi

Motor yağı filtresi hem motor yağının kalitesi hem de motorun sorunsuz çalışması için önemlidir.

Belirli aralıklarla yağ filtresi değişimi yapılmalıdır. Yapılmadığı taktir de tıkanan yağ filtresi görevini yerine getiremez ve partiküller motor parçalarının sağlıklı çalışmasını engeller.

Yağ filtresi değiştirilmediğin de performans, sürüş konforu, yakıt tüketimi kötü yönde etkilenir. Daha ileri seviye de ise motor arızası sorunları yanışır. LAFY olarak her marka ve model araç için uzman ekibimiz ile Yağ filtresi değişim işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Yağ Filtresi Değişimi
Yakıt Filtresi Değişimi

Yakıt Filtresi Değişimi

Yakıt içerisinde bazı partiküller olabilir ve bunlar aracınızın motoruna zarar verebilecek seviye de olabilirler.

Yakıt filtresi depodan motora giden yakıtı süzer ve genellikle yakıt deposu kapağının hemen iç kısmında yer alır.

Yakıt filtresi aracınız için çok önemli bir parçadır. İki farklı yakıt filtresi vardır. Bunlar; Benzin Filtresi ve Mazot Filtresi. Bu filtreler birbirineçok benzeselerde kullanılan yakıtın özelliklerinden dolayı farklılık gösterirler. LAFY olarak uzman ekibimiz ile tüm marka ve modeller için yakıt filtresi değişimi gerçekleştiriyoruz.

Polen Filtresi Değişimi

Polen filtresi klima sisteminde bulunur ve dışarıdan alınan havayı filtremele işlemini gerçekleştirir.

Polen filtrelerinin iki çeşiti bulunmaktadır. Bunlar; karbonlu ve karbonsuz filtredir. Karbonlu filtre havadaki partikülleri filtrelemesinin yanında aracın dışından gelen kötü kokularıda filtreler.

LAFY olarak uzman ekibimiz ile tüm marka ve model araçlar için Polen Filtresi değişimini gerçekleştirmekteyiz.

Polen Filtresi Değişimi