Şanzıman Yağı Değişimi

Aracınızın sağlıklı ve uzun yıllar çalışabilmesi için aracınızın yağına özen göstermelisiniz.

Aracınızını vites geçişlerinin sorunsun olması için şansızman yağı oldukça önemlidir.

Aracınızda şanzıman yağının miktarı araçtan araca değişebileir. Fakat 1.4 gibi ortalama bir motor hacmine sahip bir araçta 3-4 litre gibi şanzıman yağı bulunur.

Şanzıman Yağı Değişimi
Dizel Araç Yağ Değişimi

Dizel Araçlarda Yağ Değişimi

Aracınızda motorun içerisindeki parçaları koruyan madde yağdır. Yağ sayesinde parçaların sürtünmeden kaynaklı aşınması engellenir.

Dizel araçlarda yağ değişim süresi aşıldıkça aracın çekişten düşmesi gibi problemler başlar. Motorun aşınması sonucunda motorda cidde arızalara neden olabilir

LAFY'de aracınıza en uygun ve en kaliteli yağları bulabilir ve aracınızın bakımıı yaptırabilirsiniz.

Araç Yağ Değişimi

Motor yağı aracınızda sürtünmeyi önleyen ve azaltan ana malzemedir.

Aracınız belirli bir kilometre değerine ulaştığında motor yağı değiştirilmelidir. Azaldığında,eksildiğin de veya bittiğinde aracınızda büyük sorunlara neden olur. Motor yağınızı değiştirmek için illaki bitmesi veya azalması gerekmez. Motor yağınızını değerini kaybettiği için de değiştirilmesi gerekir.

Aracınızın yağının doğru ve kaliteli bir yağ ile değiştirmesi için servisimize sizleri bekliyoruz.

Araç Yağ Değişimi
Fren Hidroliği Değişimi

Fren Hidroliği Değişimi

Fren hidrolik sıvısı bir basınç oluşturarak verdiği kuvvetle frenleme işileminin yapılmasını sağlar. Bunun yanında temas ettiği metal parçaların aşınmasını ve okside olmasını önler.

Hidrolik sıvısı azaldığında aracınızda fren ikaz lambası uyarı verir. Bu gibi durumda en kısa sürede aracınızın bakımını yaptırmanız gerekir

Fren hidroliği değişimini LAFY getirerek profesyonel ekibimiz tarafından değişimini gerçekleştirebilirsiniz. Değişimi sırasında çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü bu sıvı insan vücuduna oldukça zararlıdır. Cildinize temas etmesi durumunda tahriş edici, aşındırıcı olabilir.

Antifriz Değişimi

Antifriz aracınızın radyatörünün suyuna katılarak 0 derece ve altında radyotörün donmasını engelleyen maddedir.

Motor çalışmak için aracın ihtiyaç duyduğu gücü üretirken sürekli ısınır. Bunun için ısınmanın etkisini azaltmak için soğutucu ve radyatör kullanılır.

Antifriz değişimi için LAFY uzman ekibi ile sizleri bekliyor. Antifriz değişimi titizlik gerektiren bir işlemdir. En çok yapılan hatalardan birisi motor suyu üzerine antifriz eklemektir. Bu yapılan işlem oldukça yanlıştır.

Antifriz Değişimi